Jõhvi muuseumiöö peakülalisteks olid Eesti ukrainlased ja Jõhvi Põhikooli 3.klassi õpilased Kersti Smorodina juhendamisel.

  • 0

Jõhvi muuseumiöö peakülalisteks olid Eesti ukrainlased ja Jõhvi Põhikooli 3.klassi õpilased Kersti Smorodina juhendamisel.

Category : Uncategorized

 

 

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

20.mail 2018

 

Jõhvi muuseumiöö  “Öös on pidu” peakülalisteks olid Eesti ukrainlased ja Jõhvi Põhikooli 3.klassi õpilased Kersti Smorodina juhendamisel 

Muuseumiööl Jõhvi kindluskirikus esinesid Sillamäe ukraina selts „Vodograi“ ja  sealse ukraina pühapäevakooli õpilased. Ukrainlased tutvustasid ukraina lihvõttemunade ehk pysenkate kaunistamise traditsiooni, demonstreerisid kauneid  ukraina rahvariideid ja esinesid kontserdiga Jõhvi Mihkli kirkus. Ülevaate vaimse kultuuripärandi väärtustamisest  ja plaanist esitada ukraina pysenka lihavõtteminade kaunistamise traditsioon UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja andsid Jõhvi Muuseumi Seltsi esimees Anne-Ly Reima ja peaspetsialist  Epp Tamm Rahvakultuuri Keskusest Tallinnas.  Toreda muusikalise etteastega esinesid külalistele Jõhvi Põhikooli 3.klassi õpilased Kersti Smorodina juhendamisel, kes esitasid meeleoluka Markus Saksatamme laulu “Jõhvi räpp”, mida lauldi kontserdi lõpus ka koos publikuga. Jõhvi keskraamatukogu lasteosakond  Reet Kalduri juhendamisel korraldas noortele ajaloohuvilistele viktoriini ning aaretejahi kirikus ja kirikaias. Orelimuusika austajad said osa  muusikapooltunnist Svetlana Kekiševa ja Brigitta Petropavlova  esituses.

Külalistele oli avatud on nii muuseum kui kirikutorn. Palju äratundmisrõõmu pakkus ka Jõhvi Muuseumi Seltsi liikme Astrid Niinepuu poolt koostatud näitus „Jõhvi läbi muutuva aja“.

2018.aasta muuseumiöö juhtlauseks oli „Öös on pidu”.  Muuseumiöö üritustel Jõhvis osales 523 inimest. Üritust toetasid Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp,  Jõhvi Vallavalitsus ja Jõhvi Muuseumi Selts.

Jõhvi Muuseumi Selts

Lisainfo:

Astrid Niinepuu

Jõhvi Kindluskiriku muuseum

Tel: 5187590

 


Arhiiv