Jõhvi Muuseumi Selts kutsub osalema muuseumiööl!

  • 0

Jõhvi Muuseumi Selts kutsub osalema muuseumiööl!

Category : Uncategorized

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

8.mail 2018

 

Laupäeval, 19.mail kutsub Jõhvi Muuseumi Selts kõiki muuseumihuvilisi Jõhvi kindluskirikusse Selle aasta muuseumiöö juhtlauseks on „Öös on pidu”.  Jõhvi kindluskiriku muuseum on avatud kell 17-22.

 

19.mail  pidutsetakse muuseumides üle Eesti. Ka Jõhvi kindluskiriku muuseum pakub muuseumiööl mitmekesist kultuuriprogrammi.  Seekord on  muuseumiöö peakülalisteks Eesti ukrainlased, kes tutvustavad oma kultuuripärandit – Ukraina pysenka traditsiooni, mis on seotud õigeusklike ühe suurima peo, lihavõtetega.

Muuseumiöö programm algab Jõhvi Mihkli kirikus  kell 17 ukrainlaste kontserdi ja Epp Tamme loenguga pysenka traditsioonist. Uudistada saab ka autentseid pysenkaid ja pysenka puud. Kell 18 esinevad külalistele Jõhvi Põhikooli 3.klassi õpilased Kersti Smorodina juhendamisel.

Jõhvi keskraamatukogu lasteosakond korraldab noortele ajaloohuvilistele viktoriini ning  aaretejahi kirikus ja kirikaias.

Kell 20 on orelimuusika huvilised oodatud orelimuusika pooltundi, kus esineb Svetlana Kekiševa.

Külalistele on tasuta avatud on nii muuseum kui kirikutorn. Vaadata saab Jõhvi Muuseumi Seltsi näitust „Jõhvi läbi muutuva aja“.

Jõhvi muuseumiöö lõpeb kell 22.

 

Üritust toetavad Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp ja Jõhvi Vallavalitsus.

Kord aastas tähistatakse Eestis üle-Euroopalist muuseumiööd. Muuseumiööl toimuvad kõikides  Eesti muuseumides eriprogrammid:  eriekskursioonid mänguteemalised töötoad, kontserdid, etendused, mälumängud ja muud. Lisaks muuseumidele teevad oma uksed tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi tuletornid ja looduskeskused – üht või teistpidi kultuuri, teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid. Eelmisel aastal tehti muuseumiööl üle terve Eesti rohkem kui 111 000 külastust. Vaata ka üle-Eestilise  muuseumiöö programmi  http://www.muuseumioo.ee/et

 

Jõhvi Muuseumi Selts

 

Lisainfo:

Astrid Niinepuu

Jõhvi Kindluskiriku muuseum

Tel: 5187590

 

 

 

19.05.18 Jõhvi kindluskiriku muuseumiöö ajakava

17.00 – Loeng-kontsert  „Ukraina pysenka traditsioon vaimse kultuuripärandi kandjana“. Epp Tamm, Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist;  Ukraina kaasmaalaskond Sillamäe Vodograi

18.00 –  Jõhvi Põhikoolist 3.klassi õpilase kontsert „Öös on pidu“. Juhendaja Kersti Smorodina

Lastele viktoriin ja aarete mäng Jõhvi Keskraamatukogu lasteosakonnalt

20.00 – Orelimuusika pooltund. Esineb Svetlana Kekiševa

20.30 –  Võimalus külastada Jõhvi Mihkli kiriku torni

22.00 – Muuseumiöö lõpp

 

 

 


Arhiiv