• 0

Jõhvi kesklinnas toimub 30. septembril XIV Jõhvi Mihklilaat

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

02.08.2023

Jõhvi kesklinnas toimub 30. septembril XIV Jõhvi Mihklilaat

Laupäeval, 30. septembril korraldab Jõhvi Muuseumi Selts koostöös Jõhvi Mihkli kogudusega Jõhvi kesklinnas –  Jõhvi Mihkli kiriku juures, Rakvere tänaval ja Jõhvika promenaadil – XIV Jõhvi Mihklilaada, kus nii linnarahval kui külalistel on võimalik osta põllumajandus- ja aiasaadusi, istikuid, käsitöö- ja loodustooteid ning rõõmustada meelt ja keha mõnusat laadatoidu ja kontsertprogrammiga.

Laat algab kell 10 ja vältab kella 15-ni. Kell 11 musitseerib kirkus orelil Svetlana Kekiševa ja kell 14 esinevad Jõhvi Mihkli kirikus kontserdiga Nele-Liis Vaiksoo ja Rain Rämmal.

Kauplejate registreerimine kuni 25.septembrini siin: https://forms.office.com/r/v7iyheykV

Mihklilaatade korraldamise traditsioon Jõhvis ulatub 1920. aastatesse.  Traditsiooni taaselustas Jõhvi Muuseumi Selts 2010. aastal. Üritust toetavad Jõhvi Vallavalitsus, Jõhvi Muuseumi Selts, Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskus ja Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp.

Lisainfo e-postil: Lisainfo johvimihklilaat@gmail.com (Anne).

Anne-Ly Reimaa, e-post annelyreimaa@gmail.com

Jõhvi Muuseumi Selts


  • 0

Juulikuiseid Jõhvi Mihkli kiriku XVI orelimuusika pooltunde külastas enam kui pooltuhat inimest

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

28. juuli 2023

Kolmel õhtul – 13., 29., ja 27. juulil toimusid Jõhvi Mihkli kirikus minifestivali „XVI orelimuusika pooltunnid“ kontserdid, mille korraldajaks oli koostöös Jõhvi Muuseumi Seltsi ja Jõhvi Mihkli kogudusega Lasnamäe muusikakooli direktor Erika Jefimova.

Orelimuusika pooltunnid on kujunenud oodatud suviseks  kultuurisündmuseks Jõhvis. 13. juuli kontserdil oli võimalus kuulata Piret Aidulod orelil kammermuusikut ning koorijuhti, Eesti Rahvusmeeskoori lauljat ja EELK Usuteaduse instituudi õppejõudu Ott Indermittet. Kontserdikavas olid J. S. Bachi, inglise helilooja ja organist H Purcelli, R. Tobiase, A. Pärti teosed.

20. juuli kontserdil esinesid Samuel Jalakas trompetil ja Aaro Tetsmann orelil. Kavas olid lisaks väga tuntud muusikateoste kõrval ka eesti heliloojate Kaljo Raidi, Pärt Uusbergi, Peeter Vähi ja Edgar Arro teosed, samuti kuulata organist Aaro Tetsmannile musitseerimist Jõhvi Mihkli kirikusse 1958. aastal ehitatud kuulsate eesti orelimeistrite Kriisade orelil.

Viimane, 27. juuli kontserdil oli Jõhvi Mihkli kirikus ja Iisaku kirikus võimalik kuulata Eestimaa silmapaistvamaid interpreete, kelleks olid Ulla Krigul ja Ida-Virumaa juurtega Virgo Veldi. Kavas olin Tõnu Kõrvits, René Eespere, Galina Grigorjeva, Peeter Süda ja Franz Schuberti teosed. Esmakordselt toimus festivalikontsert 27. juulil ka Iisaku kirikus.

Jõhvi Mihkli kiriku XVI orelimuusika pooltundide toimumist toetasid Eesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp, Jõhvi Muuseumi Selts ja Jõhvi Vallavalitsus. Kontserte külastas 502 inimest. Kõik kontserdid olid tasuta.

Kontakt:

Anne-Ly Reimaa

Jõhvi Muuseumi Selts

E-post: annelyreimaa@gmail.com


  • 0

Juulis toimub Jõhvi Mihkli kirikus toimub XVI minifestival „Orelimuusika pooltunnid“

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

30. juunil 2023

Jõhvi Mihkli kirikus toimuvad juulis kolmel neljapäeva õhtul  – 13., 20. ja 27. juulil XVI minifestival „Orelimuusika pooltunnid“ kontserdid, korraldajaks Lasnamäe muusikakooli direktor Erika Jefimova koostöös Jõhvi Muuseumi Seltsi ja EELK Jõhvi Mihkli kogudusega.

13. juulil esinevad kirikus Piret Aidulo orelil, laulab Ott Indermitte (bariton), 20. juulil Samuel Jalakas trompetil ja Aaro Tetsmann orelil, 27. juuli  lõppkontserdil musitseerivad Ulla Krigul orelil ja Virgo Veldi saksofonil.

Sel aastal laieneb festival ka Iisakusse. Iisaku kirikus saab kuulata 27. juulil kell 20 Ulla Kriguli ja Virgo Veldi kontserdi taasesitust.

Jõhvi Mihkli kiriku XVI orelimuusika pooltundide toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital, Jõhvi Muuseumi Selts, EELK Jõhvi Mihkli kogudus ja Jõhvi Vallavalitsus.

Kõik kontserdid algavad kell 18 ja on tasuta.

Kontakt:

Erika Jefimova, e-post: erikajefimova19@gmail.com

Anne-Ly Reimaa, Jõhvi Muuseumi Selts, annelyreimaa@gmail.com


Arhiiv