• 0

Jõhvi Mihkli kirikus toimuvad juulis X orelimuusika pooltunnid.

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

8.juulil 2017

Jõhvi Mihkli kirikus toimuvad juulis X orelimuusika pooltunnid.

Jõhvi Mihkli kirkus toimuvad kolmel neljapäeva õhtul –  13., 20., 27.juulil algusega kell 18.00 orelimuusika pooltunnid. Üritustesarja 10.aastapäeva puhul pakuvad kontserdid nii traditsioonilist orelimuusikat kui ka kõrgetasemelist laulukunsti.

13.juulil esineb kirikus orelil Tartu Pauluse koguduse peaorganist Anna Humal ja bariton Atlan Karp. Atlan Karp on õppinud laulmist G, Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Eesti Muusikaakademias ja Soomes Sibeliuse akadeemias.  Ta on täiendanud end Peterburi Maria teatris ja osalenud G. Janowitzi, T. Krause, L. Gergijeva, D. Hvorostovsky, J. Obrastsova, A. Amaretto, H. Hagegårdi meistrikursustel. Alates aastast 2007 töötas ta Vanemuise teatri ooperisolistina, praegu vabakutselise artistina.

20.juulil esineb orelil Viljandi Pauluse ja Jaani kiriku organist Tuuliki Jürjo ning laulavad sopran Tatjana Dobrõševa ning bariton Mattias Aabmets.

27.juulil esinevad orelil  Keila muusikakooli õpilane, rahvusvaheliste konkursside laureaat Erik Rajamäe ja laste pärimusmuusika ansambel Tuuleviiul pärimusmuusiku ja viiuliõpetaja Kristi Alase juhendamisel.  Ansamblis Tuuleviiul mängivad lapsed vanuses 3-19 aastat nii Vanalinna Muusikakoolist kui ka Lasnamäe Muusikakoolist.  Kristi Alas pälvis 2014.a aastal Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi aasta muusiku tiitli.

Orelimuusika pooltunde korraldab Jõhvi Muuseumi Selts. Jõhvi Mihkli kiriku X orelimuusika pooltunde toetavad Kultuurkapital ja Kohaliku omaalgatatuse programm.

Kontserdid on tasuta.

Kontakt:

Jõhvi Muuseumi Selts

Telefon:  5187590, e-post: astrid.niinepuu@mail.ee

• 0

Jõhvi Muuseumi Selts avab näituse „Muusikapillid markidel, ümbrikel ja postkaartidel“.

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

19.juunil 2017

Teisipäeval, 20.juunil kell 12.00 avatakse Jõhvi Mihkli kirikus Samuel Golombi margikogul põhinev näitus „Muusikapillid markidel, ümbrikel ja postkaartidel“. Idee näituse koostamiseks tekkis autoril 2015. aasta muusika-aastal, mille eesmärk oli tõsta tähelepanu keskmesse Eesti mitmekülgne muusikaelu, tutvustada publikule Eestis elavaid ja tegutsevaid heliloojaid ja interpreete. Näitust on eksponeeritud juba mitmetes Eesti linnades – Tartus, Narvas, Rakveres, Tapal ja Kundas. Näituse autor plaanib tulevikus kinkida näituse Tartu maakonnas Rõngus asuvale Pillimuuseumile.

Näitus on sissejuhatuseks Jõhvi kindluskiriku muuseumi X Orelimuusika pooltundidele juulis. Näituse avamisel musitseerib orelil Ahtme Kunstide Kooli õpilane Brigitta-Selestine Petropavlova.

Samuel Golomb on vabakutseline ajakirjanik, meelelahutusürituste korraldaja, tseremooniate läbiviija, reklaamikonsultant ja päeva- ning õhtujuht, samuti aktiivne filatelist ja filateelia popularisaator.

Näitus jääb Jõhvi Mihkli kirikus avatuks 31.juulini.

Kontakt:

Jõhvi Muuseumi Selts

Telefon:  5187590, e-post: astrid.niinepuu@mail.ee

Jõhvi kindluskirikus toimunud muuseumiööst võttis osa 505 inimest

Jõhvi muuseumi seltsi pressiteade

20.05.2017

Jõhvi kindluskirikus toimunud muuseumiööst võttis osa 505 inimest

Laupäeval, 20.mail toimus Jõhvi kindluskirikus muuseumiöö, mille tunnuslauseks oli „Öös on mänge”.  Muuseum oli avatud kell 16-22.

Ida-Virumaa muuseumibuss tõi Jõhvi Mihkli kirikusse huvilisi Aserist, Kiviõlist ja Kohtla-Järvelt. Muuseumiöö kultuuriprogrammi avalöögiks oli meeleolukas Jõhvi lasteraamatukogu töötaja  Gerri Orgma autorinukkude näitus. Lisaks said külastajad tutvuda Jõhvi Muuseumi Seltsi ja Iisaku muuseumi näitusega vanadest  lauamängudest.

Õhtu külaline, rahvakultuuriteadlane Ene Lukka-Jegikjan, rääkis mängude rollist ja tähtsusest inimeste elus ning tutvustas nii noortele kui täiskasvanutele mänge läbi aegade. Lõbusat ringmängu sai proovida ka kirikaias.

Lastele korraldas Jõhvi lasteraamatukogu  viktoriini, mis oli koostatud keskaegse Madalmaade kunstniku Pieter Bruegheli maali “Laste mängud” põhjal.  Lastele pakkus palju põnevust ka aaretejaht kirikaias. Maiustused olid igale osalejale vaevatasuks.

Mitmekülgse kontserdiga esinesid Ahtme Muusikakooli õpilased. Orelimuusika pooltundi Svetlana Kekiševa esituses andis muusemiööle toreda ja pühaliku meeleolu. Jätkuvalt populaarne oli Jõhvi Mihkli kiriku torni külastus.

Jõhvi kindluskirikus toimunud muuseumiööst sai osa 505 inimest. Jõhvi Muuseumi Selts tänab kõiki häid koostööpartnereid: Jõhvi lasteraamatukogu, Eesti Folkloorinõukogu, Jõhvi Mihkli kogudust, Ahtme Kunstide Kooli, Kultuurkapitali ja Jõhvi Vallavalitsust.

Jõhvi Muuseumi Selts

Lisainfo: