Avaleht

Jőhvi Muuseumi igapäevaelu korraldab Jõhvi Muuseumi Selts, mis asutati 2000. aastal eesmärgiga jäädvustada tulevastele pőlvedele arvukates sődades ja okupatsioonides kannatanud Jőhvi kihelkonna ajalugu.

Eesti idapoolseima maakonna – Alutaguse – keskusena jäi Jőhvi alati esimesena ette idapiiri tagant saabuvatele vaenlase vägedele. Seepärast pole ime, et kohalik kirik meenutas keskajal rohkem kindlust kui pühakoda. Legendaarse Villem Raami poolt Jőhvi kirikus alustatud uuringuid jätkavad 1999.aastast alates OÜ AGU spetsialistid, kelle uued avastused üha kinnitavad hoone unikaalsust.

Jőhvi Muuseumi Seltsi senine suurim projekt seostubki just kindluskiriku uuringutega ning kirikuhoone restaureerimistööde korraldamisega. Altarialustes keldriruumides, mis Eestis mujal esinevad vaid kloostrikirikutes, avati vanema ajaloo muuseum, millele tulevikus järgneb torni ja vőlvidepealse ning loodetavasti ka kaitserődu ehk urdaaži restaureerimine.

Arvutisimulatsioonina on kiriku keskaegne kindluslik välisilme aga juba praegu huvilistele kättesaadav. Kőige suurema ühelöövilise kirikuna Eestis vőimaldab Jőhvi Mihkli kiriku eripärane akustika kordumatuid kontserdielamusi, mida kinnitavad nii kodu- kui välismaiseid tippartiste arvukad esinemised.

Tule ja veendu oma silma ja kőrvaga!

Külastamine ettetellmisel. Palume helistada telefonil: 5187590, e-post: reet.kaldur@mail.ee (Reet Kaldur).

Piletihinnad:
– Täiskasvanud: 2 €
– Sooduspilet (pensionärid, tudengid, õpilased, ISIC, ITIC ja IYTC kaardi omanikud): 1 €


Arhiiv