Jõhvi Muuseumi Seltsi tunnustati tiitliga “Ida-Virumaa Kodanikuühendus 2023”

  • 0

Jõhvi Muuseumi Seltsi tunnustati tiitliga “Ida-Virumaa Kodanikuühendus 2023”

Category : Uncategorized

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

30.11.2023

Jõhvi Kontserdimajas 30. novembril toimunud Ida-Virumaa Ettevõtluskeskuse tunnustusüritusel “Ida-Viru aasta ettevõte ja vabaühendus” pälvis Jõhvi Muuseumi Selts „Ida-Virumaa Kodanikuühendus 2023“ tiitli.

Jõhvi Muusemi Selts on asutatud 2000. a. eesmärgiga arendada Jõhvi Mihkli kirikus asuvat kindluskiriku muuseumi, olla tegev turismiarenduses ja kohaliku ajaloo uurimises ning tutvustada Jõhvit kui ajaloolist maakonnakeskust. Kiriku võlvkeldris asuv muuseum avati seltsi eestvõttel 2002. aastal.-

Seltsi neli kesksemat üritust on aprillikuine kindral Aleksander Tõnissoni ajalookonverents, üle-eestilise muuseumiöö tähistamine mai kolmandal nädalavahetusel, orelimuusika pooltundide festival juulis ja sügisene Jõhvi mihklilaat septembris.

Selts korraldab näitusi ja kontserte Jõhvi Mihkli kirikus, teeb koostööd Ida-Virumaa üldhariduskoolidega pakkudes neile kohalikku ajalugu tutvustavaid muuseumiprogramme, haldab kindluskiriku näitusesaali ja annab välja Jõhvi kihelkonna ajalugu käsitlevaid trükiseid.

Täiendav teave:

Jõhvi Muuseumi Selts

muuseum@johvimuuseum.ee 

Fotod tunnustusüritusest: Matti Kämära


Arhiiv