Jõhvi kesklinnas toimus septembrikuu viimasel päeval XIV Jõhvi Mihklilaat

Jõhvi kesklinnas toimus septembrikuu viimasel päeval XIV Jõhvi Mihklilaat

02.10.2023

Laupäeval, 30. septembril toimus Jõhvi kesklinnas Jõhvi Muuseumi Seltsi poolt korraldatud  XIV Jõhvi Mihklilaat, kus oli võimalik osta põllumajandus- ja aiasaadusi, istikuid, käsitöö- ja loodustooteid. Lisaks pakkus laat ka mitmekesist kultuuriprogrammi. Sel aastal oli Jõhvis enam kui 150 laadakauba müüjat Eestimaa eri paigust.

Laada avas Jõhvi Big Bandi kontsert Raivo Kallase juhatusel, seejärel musitseerisid kirkus orelil Svetlana Kekiševa, Ahtme Kunstide Kooli vilistlane Sofia Kulikova ja Ahtme Kunstide Kooli akadeemilise vokaali õpilane Emilia Lebedeva.

Poliitik ja kirjanik Katri Raik tutvustas Jõhvika promenaadil Jõhvi Keskraamatukogu kirjandustelgis oma raamatut „Minu Narva. Kümme aastat hiljem“. Samas viidi läbi ka raamatulaat ja anti avalöök Jõhvi Muuseumi Selts kampaaniale koguda annetusi kirjanik Eduard Bornhöhe kuju jaoks, mis on plaanis püstitada Jõhvi kesklinna parki.

Laada ajal oli avatud Jõhvi Mihkli kirikus Eesti Panga Muuseumi näitus Eesti raha ajaloost ning eksponeeritud ka meenemündid ja raamatud Eesti rahast.

Lastele pakkusid laadal tegevusi Eesti Panga Muuseum, OÜ Merkuur, Jõhvi Keskraamatukogu, Jõhvi Muuseumi Selts ja Muinsuskaitseamet. Peredele toimus viktoriin, milles sai testida teadmisi raha ajaloost ning ise kujundada kahe-eurost münti. Lisaks sai Jõhvi kiriku vallikraavis kätt proovida iidse osavusmängu, ammulaskmisega.

Mihklilaada lõpetas Jõhvi Mihkli kirikus Nele-Liis Vaiksoo ja Jõhvist pärit muusiku Rain Rämmali kontserti, kus olid kavas Leelo Tungla tekstidele loodud laulud ja ka muud eesti muusikahitid.

Mihklilaatade korraldamise traditsioon Jõhvis ulatub 1920. aastatesse. Traditsiooni taaselustas Jõhvi Muuseumi Selts 2010. aastal. Üritust toetasid Jõhvi Vallavalitsus, Jõhvi Muuseumi Selts ja Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp.

Fotod: Vallo Reimaa, Arvid Siilak jt Jõhvi Muuseumi Seltsi liikmed ja sõbrad.

Täiendav teave:

Anne-Ly Reimaa