Novembris tähistab Jõhvi Mihkli koguduse organist Svetlana Kekiševa kontserdiga oma 30. tööjuubelit.

  • 0

Novembris tähistab Jõhvi Mihkli koguduse organist Svetlana Kekiševa kontserdiga oma 30. tööjuubelit.

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

22. oktoobril 2023.a.

Jõhvi Mihkli koguduse organist Svetlana Kekiševa tähistab Jõhvi Mihkli kirikus laupäeval, 18. novembril kell 14.00 toimuva kontserdiga oma 30-aastast ametijuubelit. Seoses sellega pakub trio Svetlana Kekiševa (orel), Andreas Lend (tšello) ja Jelena Ossipova (kitarr) kuulajatele kontserdi, mis võimaldab nautida ansambli omapärast kõlamaailma. Kontserdikavas on H. Elleri, E. Mägi, O. Ehala, M. D. Pujoli, A. Piazzolla jt. heliloojate looming.  

Svetlana Kekiševa on lõpetanud  G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli klaveri erialal 1993 aastal. Aastatel 1994-2000 on ta õppinud Tallinna Teoloogia Instituudis kirikumuusika osakonnas dirigeerimist Maie Kivita ja orelit Piret Aidulo juures ning lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia kirikumuusika erialal 2005. a. professori Andres Uibo juures.

Alates 1993. aastast  töötab Svetlana Kekiševa EELK Jõhvi Mihkli kirikus organistina ja koorijuhina. Lisaks töötab ta Ahtme Kunstide Koolis klaveri- ja oreliõpetajana ning on alates 2007. aastast Ahtme Kunstide Kooli direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal ning kooli poistekoori kontsertmeister.   

Svetlana Kekiševa on võtnud osa erinevatest meistrikursustest ja on esinenud organistina  ja koorijuhina mitmel pool Eestis, Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Ta on „Aasta õpetaja 2015“ lauraat. Tema klaveri- ja oreliõpilased on saavutanud mitmesugustel rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel auhinnalisi kohti.

18. novembril Jõhvi Mihkli kirikus toimuv kontsert on kõikidele huvilistele tasuta.

Lisainfo: 
Reet Kaldur 
Telefon:  5187590, e-post: reet.kaldur@mail.ee


Arhiiv