XIV Jõhvi Mihklilaat pakub mitmekesist kultuurikava

  • 0

XIV Jõhvi Mihklilaat pakub mitmekesist kultuurikava

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

29.09.2023

XIV Jõhvi Mihklilaat pakub mitmekesist kultuurikava

Laupäeval, 30. septembril korraldab Jõhvi Muuseumi Selts koostöös Jõhvi Mihkli kogudusega Jõhvi kesklinnas –  Jõhvi Mihkli kiriku juures, Rakvere tänaval ja Jõhvika promenaadil – XIV Jõhvi Mihklilaada, kus nii linnarahval kui külalistel on võimalik osta põllumajandus- ja aiasaadusi, istikuid, käsitöö- ja loodustooteid, nautida mõnusat laadatoitu ja mitmekesist kultuuriprogrammi.

Laat algab kell 10 Jõhvi Big Bandi kontserdiga Jõhvi Mihkli kiriku kirikaias. Kell 11 musitseerib kirkus orelil Svetlana Kekiševa, kaastegevad on Ahtme Kunstide Kooli vilistlane ja vabariiklike ja rahvusvaheliste konkursside laureaat viiuliõpilane Sofia Kulikova ja Ahtme Kunstide Kooli akadeemilise vokaali õpilane Emilia Lebedeva.

Kell 12 tutvustab Katri Raik oma raamatut „Minu Narva. Kümme aastat hiljem“ Jõhvika promenaadil kirjandustelgis ja samas toimub Jõhvi Keskraamatukogu raamatulaat.

Jõhvi Muuseumi Selts ootab kell 14 Jõhvi Mihkli kirikusse kuulama eesti laulja ja muusikalinäitleja Nele-Liis Vaiksoo ja Jõhvist pärit muusiku Rain Rämmali (klahvpillid) kontserti, kus kavas Leelo Tungla tekstidele loodud laulud ja ka muud tuntud Eesti muusikahitid.

.Jõhvi Mihkli kirikus on võimalik tutvuda Eesti Panga Muuseumi näitusega Eesti raha ajaloost ja sündmustega, mis viisid Eesti krooni taastamiseni. Samas on eksponeeritud ka raamatud Eesti rahast ning põnevad meenemündid.

Lastele pakuvad laadal tegevusi Eesti Panga Muuseum, OÜ Merkuur, Jõhvi Keskraamatukogu, Jõhvi Muuseumi Selts ja Muinsuskaitseamet. Lastele pakutakse OÜ Merkuur poolt tasuta ettevõtlikkust arendavat töötuba, kus õpitakse kasulikke käsitööoskusi – puust rahakassa, võtmehoidjate jms meisterdamist. Peredele toimub kell 12 kirikus viktoriin, milles saab testida oma teadmisi raha ajaloost ning lapsed saavad ise kujundada kahe-eurost münti. Parimatele viktoriinil vastajatele on Jõhvi Muuseumi Seltsilt auhinnad. Lisaks saab Jõhvi kiriku vallikraavis kätt proovida iidse osavusmängu, ammulaskmisega.

Jõhvi Muuseumi selts algatab laadal annetuste kogumise kirjanik Eduard Bornhöhe kuju jaoks, mis saab koha temanimelises pargis Jõhvi kesklinnas. Mihklilaada kirjandustelgis (Keskväljaku kõrval) on laupäeval kell 13 Bornhöhe kuju jaoks annetuste kogumise sümboolne algus. Samas on väljas Bornhöhe kuju ja pargi eskiisid, samuti korjanduskast. Pingil istuvat kirjanikku kujutava pronkskuju autor on Jõhvist pärit skulptor Seaküla Simson.

Mihklilaatade korraldamise traditsioon Jõhvis ulatub 1920. aastatesse. Traditsiooni taaselustas Jõhvi Muuseumi Selts 2010. aastal. Üritust toetavad Jõhvi Vallavalitsus, Jõhvi Muuseumi Selts, Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskus ja Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp.

Anne-Ly Reimaa

Jõhvi Muuseumi Selts


Arhiiv