Jõhvi kesklinnas toimus IX Mihklilaat

  • 0

Jõhvi kesklinnas toimus IX Mihklilaat

Category : Uncategorized

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

29.09.2018

 

Jõhvi kesklinnas toimus IX Mihklilaat

 

Laupäeval, 29.septembril toimus IX Jõhvi Mihklilaat „Mahe Muhe Mihklilaat“, kus oli võimalik osta põllumajandus- ja aiasaadusi, istikuid, käsitöö- ja loodustooteid. Laat oli pühendatud Eesti Vabariigi juubeliaastale ja Jõhvi linna 80.aastpäevale.  Laadal pakkusid oma tooteid ka Järve Gümnaasiumi ja Ida-Viru kutsehariduskeskuse õpilasfirmad ja –kohvikud. Kõikidel laadakülalistel oli võimalik maitsta kutsehariduskeskuse poolt küpsetatud 30-kilost Jõhvi linna juubelitorti.

 

Kirikaias said lapsed lustida vahvate välimängudega või proovida poni- ja hobusõitu. Traditsioonilisel toimus kirikaias Jõhvi Keskraamatukogu tasuta raamatute laat ja osaleda sai aiandusalastes õpitubades Õnne Eineri juhendamisel.

 

Laada külalistele esinesid Jõhvi Muusikakooli Big Band, teater Tuuleveski, Jõhvi lasteaedade lapsed ja koolide õpilased. Mihkli kirikus esines Laikrete perebänd Tallinnast. Jõhvi Muuseumi Selts istutas Jõhvi Mihkli kiriku aeda EV 100-le pühendatud õunapuu. Jõhvi Mihkli kirikus toimunud mihklipäeva jumalateenistusel õnnistas peapiiskop Urmas Viilmaa sisse Jõhvi Mihkli kiriku uue klaasvitraaži.

 

Kirikuhoones oli avatud postkaardinäitus  “Sünnipäev” ja Jõhvi Kunstikooli õpilaste tööde näitus “Jõhvi – mu kodu”. Mihklilaada loteriil oli peavõiduks reisibüroolt WRIS laevareis Stockholmi. Rootsi.

 

Üritust toetasid Kohaliku Omaalgatuse Programm, Jõhvi Vallavalitsus, Eesti Kontsert, Toila SPA, Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp  ning Jõhvi Muuseumi Selts.

 

 

Kontakt:

Leana Kruuse

Jõhvi Muuseumi Selts

Telefon: 5031521, e-post: leana.kruuse@gmail.com

 


Arhiiv