Jõhvi kesklinnas toimub 29.septembril IX Mihklilaat

  • 0

Jõhvi kesklinnas toimub 29.septembril IX Mihklilaat

Category : Uncategorized

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

16.09.2018

 

Jõhvi kesklinnas toimub 29.septembril IX Mihklilaat

 

Laupäeval, 29.septembril korraldab Jõhvi Muuseumi Selts Jõhvi kesklinnas, Mihkli kiriku pargis ja  Rakvere tänaval IX Jõhvi Mihklilaada, kus nii linnarahval kui külalistel on võimalik osta põllumajandus- ja aiasaadusi, istikuid, käsitöö- ja loodustooteid.

 

Laada projektijuhi Leana Kruuse sõnul on sel aastal mihklilaada motoks „Mahe Muhe Mihklilaat“ ja ürituse põhirõhk mahetoodangu pakkumisel. „Jõhvis ulatub laatade traditsioon enam kui 190 aasta tagusesse aega. Jõhvi Keskväljakul on asunud laada- ja turupaik läbi sajandite. Eesti Vabariigi juubeliaastal ja Jõhvi linna 80.aastpäeva aastal tahame seltsi poolt pakkuda jõhvilastele midagi uut ja põnevat ka laada programmis. „Sel aastal pakuvad oma tooteid ka Järve Gümnaasiumi õpilasfirmad ja -kohvikud “ lisas Kruuse. „Jõhvit tuleb  juubeli puhul tervitama ka Ida-Viru kutsehariduskeskus.“

 

Kirikuaugus ootab lapsi mänguala batuudi, karusselli ja vahvate välimängudega. Laadalised saavad külastada mänguväljaku juures Konju talu miniloomaaeda, kirikaias Jõhvi Keskraamatukogu tasuta raamatute laata, taaskasutuslaata, osaleda aiandusalastes õpitubades Õnne Eineri juhendamisel. Rammu ja täpset kätt on võimalik proovida ammulaskmises ja kõiksugu majapidamistarvikute täpsusviskes.

 

Laada külalistele esinevad Jõhvi Muusikakooli Big Band, teater Tuuleveski, Jõhvi lasteaedade lapsed ja koolide õpilased. Mihkli kirikus esineb kell 11.30 Laikrete perebänd Tallinnast.

 

Kell 10.30 istutatakse Jõhvi Mihkli kiriku  aeda õunapuu, nagu juubeliaastal üle Eesti tavaks on saanud.

 

Kell 13 toimub Jõhvi Mihkli kirikus mihklipäeva jumalateenistus, kus peapiiskop Urmas Viilmaa õnnistab sisse Jõhvi Mihkli kiriku uue klaasvitraaži.

 

Jõhvi Muuseumi Selts eksponeerib lisaks kirikhoones kahte uut näitust: postkaardinäitust  “Sünnipäev” ja Jõhvi Kunstikooli õpilaste tööde näitust “Jõhvi – mu kodu”.“ Kindluskiriku muuseum on laadakülastajatele avatud tasuta.

 

Mihklilaata korraldab Jõhvi Muuseumi Selts. Üritust toetavad Kohaliku Omaalgatuse Programm, Jõhvi Vallavalitsus ning Jõhvi Muuseumi Selts.

 

Mihklilaatade korraldamise traditsioon Jõhvis ulatub 1920.aastatesse.  Traditsiooni taaselustas Jõhvi Muuseumi Selts 2010. aastal. 2018. aastal möödub 193 aastat esimese laada korraldamisest Jõhvis 1825.aastal.

Kontakt:

Leana Kruuse

Jõhvi Muuseumi Selts

Telefon: 5031521, e-post: leana.kruuse@gmail.com

 

Laadale registreerumine telefonil 5031521 (Leana Kruuse), e-post leana.kruuse@gmail.com

 


Arhiiv