Jõhvi Muuseumi Selts kutsub osa saama rahvusvahelise muusikapäeva kontserdist Jõhvi Mihkli kirikus.

  • 0

Jõhvi Muuseumi Selts kutsub osa saama rahvusvahelise muusikapäeva kontserdist Jõhvi Mihkli kirikus.

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

21.09.2017

 

Jõhvi Muuseumi Selts kutsub rahvusvahelise muusikapäeva kontserdile Jõhvi Mihkli kirikus

1.oktoober on rahvusvaheline muusikapäev. Eesti Muusikanõukogu korraldab sel puhul alates 2013. aastast suurejoonelist tasuta Muusikapäeva kontsertide programmi, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eestimaa. Muusika kõlab sel päeval nii traditsioonilistes kontserdisaalides kui ka ootamatuis paigus. See on laiaulatuslik hea tahte projekt, milles nii muusikud kui ka kontserdipaigad osalevad vabatahtlikkuse alusel. Rahvusvahelise muusikapäeva traditsiooni algatas 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president, legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin.

Ida-Virumaal toimub sel päeval viis kontserti Jõhvi Mihkli Kirikus, Jõhvi Kontserdimajas ja Geneva keskuses Narvas. Pühapäeval, 1.oktoobril kell 11.30 musitseerivad  Jõhvi Mihkli kirikus Svetlana Kekiševa ja Brigitta-Selestne Petropavlova orelil. Jõhvi kontserdimajas toimuvad muusikapäeva kontserdid kell 12.00, 13.30 ja 15.00.

Eestis on Muusikapäeva tähistatud aastast 2002, mil Eesti Muusikanõukogu algatas piduliku muusikapreemiate väljaandmise traditsiooni.  Kontserdid toimuvad rahva- ja kultuurimajades, kontserdisaalides kui ka trollides, trammides, lennukites, haiglates, vanglates, arvukates ametiasutustes ja mujal avalikus ruumis. Muusikapäeval on fookuses klassikaline muusika, kuid kuulda saab ka näiteks pärimusmuusikat, koori- ja džässmuusikat. Muusikapäeva märksõna  on “Kuula!”.  Sõnumit sümboliseerib Muusikapäeva logo – kõrv.

 

Kontakt:

Astrid Niinepuu

Jõhvi Muuseumi Selts

Telefon:  5187580, e-post: astrid.niinepuu@mail.ee


Arhiiv