Jõhvis toimub 30.septembril VIII Mihklilaat

  • 0

Jõhvis toimub 30.septembril VIII Mihklilaat

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

10.09.2017

Jõhvi kesklinnas, Mihkli kiriku pargis ja  Rakvere tänaval toimub 30.septembril VIII Mihklilaat, kus nii linnarahval kui külalistel on võimalik osta põllumajandus- ja aiasaadusi, metsaande, istikuid, käsitöö- ja loodustooteid. Laadalised saavad külastada tasuta raamatute laata, avatud on toitlustuskohad. Rammu ja täpset kätt on võimalik proovida ammulaskmises. Laadal esitleb leivasaadusi MTÜ Kohalik Toit.

Külalistele pakutakse  mitmekesist  kultuuriprogrammi: Jõhvi Mihkli kirikus toimub kell 10.30  Inna Badinalt orelimuusika pooltund ja kell 14.00 Helin-Mari Arderi Trio esituses kontsert  „Sügis pole hall“ .

Samuti on kirikuaugus lastel võimalik lustida zorb-pallidega. Jõhvi kirikus on Jõhvi kunstikooli näitused „Sügis“ ja „Ukraina pere olmeasjad…“ Kell 12 esitavad Jõhvi Vene Põhikooli ja Tammiku Põhikooli õpilased etenduse „Legendide tund“ .

Jõhvi kindluskiriku muuseum tähistab Mihklilaadaga oma 15.aastapäeva. Kell 11 toimub kirikuekskursioon ning  kell 11- 13 on huvilistele avatud Jõhvi Mihkli kiriku torn. Kindluskiriku muuseum on külastajatele avatud tasuta.

Helin-Mari Arderi kontserdipilet maksab külalistele 3 eurot, zorb-pallide pileti eest tuleb tasuda 2 eurot ja muuseumi ruumides toimuva etenduse  eest 1 euro.
Mihklilaata ja mihklipäeva Jõhvis korraldavad koostöös Jõhvi Muuseumi Selts ja Ida-Virumaa Käsitööselts. Üritust toetavad Kohaliku Omaalgatuse Programm, Jõhvi Vallavalitsus ning Toila SPA.

Mihklilaatade korraldamise traditsioon Jõhvis ulatub 1920.aastatesse.  Traditsiooni taaselustas Jõhvi Muuseumi Selts 2010.aastal.
Kontakt:

Astrid Niinepuu

Jõhvi Muuseumi Selts

Telefon:  5187580, e-post: astid.niinepuu@mail.ee

 

Laadale registreerumine telefonil 5157496 (Anne Uttendorf), e-post anne.uttendorf@gmail.com

 

 

 

 


Arhiiv