Jõhvi Muuseumi Selts kutsub 3.augustil Jõhvi Mihkli kirkusse kontserdile „Suvine kohtumine“

Category : Uncategorized

21.juuli 2019

Laupäeval, 3.augustil kell 17 toimub Jõhvi Mihkli kirkus kontsert „Suvine kohtumine“, kus esinevad Jelena Ossipova kitarril ja Olja Raudonen tšellol. Kavas on Arvo Pärdi, Astor Piazzolla ja Haitor Villa-Lobose helilooming.

Jelena Ossipova alustas kitarriõpinguid Maardu Muusikakoolis, seejärel õppis G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis klassikalise kitarri erialal Tiit Petersoni juures. Aastail 2000- 2004 õppis Ossipova Eesti Muusika – ja Teatriakadeemias klassikalise kitarri erialal lektori Heiki Mätliku juhendamisel bakalaureuse- ja magistriõppes ning 2005. aastal vahetusüliõpilasena Soomes Sibeliuse Akadeemias professori assistenti Andrzej Wilkuse käe all. Jelena Ossipova on osalenud paljudel meistrikursustel välismaal ning esinenud nii solistina kui ka ansamblistina Leedus, Soomes, Saksamaal, Poolas ning Eestis. Ta tegutseb ka pedagoogina ja olnud žürii liige muusikakoolide konkurssidel.

Tšellist Olja Raudonen on aktiivselt tegutsev soolotšellist ja kammermuusik. Õppis 1989-1998.aastal Jõhvi Muusikakoolis Lydia Karpova juures, seejärel lõpetas Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli 2002. aastal Reet Metsa juhendamisel. Õpingud jätkusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema tšelloklassis. 2004-2005 oli vahetusüliõpilane ja seejärel magistrant Austrias, Grazis kõrgkoolis Universität für Musik und darstellende Kunst. 2003-2007.aastal töötas Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris ja alates 2007. aastast  Vanemuise sümfooniaorkestris.

Kontsert on tasuta.

Kontakt: Astrid Niinepuu