Jõhvi Muuseumi Selts korraldab kindral Aleksander Tõnissoni sünnipäevale pühendatud konverentsi

  • 0

Jõhvi Muuseumi Selts korraldab kindral Aleksander Tõnissoni sünnipäevale pühendatud konverentsi

Jõhvi muuseumi seltsi pressiteade

01.04.2018

 

Jõhvi Muuseumi Selts korraldab kindral Aleksander Tõnissoni sünnipäevale pühendatud konverentsi  

 

Jõhvi Muuseumi Selts korraldab 20.aprillil Jõhvi kontserdimajas kindral Aleksander Tõnissoni sünnipäevale ja Eesti Vabariik 100-le pühendatud konverentsi „Jõhvi – 90 aastat Eesti kaitsejõudude linnana. 1928-2018“

Jõhvi Muuseumi Seltsi esimehe Anne-Ly Reimaa sõnul on käesolev aasta on mitmes mõttes Jõhvile eriline. „Sel aastal möödub  90 aastat Viru pataljoni eelkäija – Eesti Rahvaväe 4. Üksiku Jalaväepataljoni asumisest Jõhvi ja 80 aastat linnaõiguste andmisest Jõhvile. Eesti Vabariigi juubeliaastal tahame tutvustada Jõhvit kui sõjaväelinna. Eesti kaitsejõudude paiknemine linnas on mõjutanud linna arengut, kuid seni on seda esile tõstetud vähe. Sel aastal tähistatakse Euroopas kultuuripärandi aastat.  Ka militaarajalugu on kultuuripärand, mida peame teadma ja mäletama“, märkis Reimaa.

Konverentsi ettekanded tutvustavad Aleksander Tõnissoni tegevust ja Vabadussõja sündmusi Ida-Virumaal, Jõhvi linnas toimunud sündmusi II maailmasõjas, samuti Viru jalaväepataljoni ja Kaitseliidu Alutaguse maleva ajalugu.

Konverentsi korraldab  Jõhvi Muuseumi Selts koostöös Kaitseliidu Alutaguse maleva, Viru Jalaväepataljoni ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusega. Konverentsi toimunist toetavad Jõhvi Vallavalitsus, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, SA Edise Linnus ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Konverentsi täpsem ajakava on leitav Jõhvi Muuseumi Seltsi kodulehel: http://johvimuuseum.ee/aleksander-tonissoni-konverents-2018/

Registreerumiseks palume täita registreerumisvormi aadressil:

http://johvimuuseum.ee/aleksander-tonissoni-konverents-2018/registreerumine/

Lisainfo:

Anne-Ly Reimaa

Jõhvi Muuseumi Seltsi esimees

Tel: 5223305

e-post: info@johvimuuseum.ee
Astrid Niinepuu

Jõhvi Kindluskiriku Muuseum

Tel: 5187590


Arhiiv