Jõhvi Mihkli kirikus on avatud Jõhvi Kunstikooli täiskasvanute kursuse graafikanäitus

  • 0

Jõhvi Mihkli kirikus on avatud Jõhvi Kunstikooli täiskasvanute kursuse graafikanäitus

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

7.10.2021

Jõhvi Mihkli kirikus on avatud Jõhvi Kunstikooli täiskasvanute kursuse graafikanäitus. Tööde autoriteks on Lii Ulman, Kristi Aru, Zinaida Kazakova, Natalia Abel, Maris Juuse, Dariana Aav, Tiina Riistan, Svetlana Pedast, Galina Novikova, Margo Kriisk.

Täiskasvanute täiendõppe kursus tegutseb Jõhvi Kunstikoolis juba palju aastaid. Seal käivad kunstiga tegelemas Jõhvi valla elanikud ja ka Jõhvi Kunstikooli lõpetanud õpilased, kes soovivad õpinguid jätkata lihtsalt huvist või mõeldes edasiõppimisele peale põhikooli järgmise astme kunstikoolis, näiteks Tartu Kunstikoolis või mujal. 

Kursusel osalejaid on kuni 10 inimest. Varasemalt on täiskasvanute täienduskursus teinud näitusi Jõhvi eakate päevakeskuses, Tsentraali kohvikus, Mäetaguse rahvamajas jm.  Kahel nädalapäeval toimuvad maalitunnid (õp. Aira Rautso) ja joonistamise tunnid (õp. Mati Rautso). Täiendavalt on kursustel tehtud ka graafikat. Jõhvi Mihkli kirikus oleval näitusel on väljas valik kursuslaste kõrg- ja sügavtrüki tööd aastatest 2016-2019.

Jõhvi Kunstikool avati 1970. aastal ja kandis kuni Jõhvi linnaõiguste taastamiseni 1991. aastal Kohtla-Järve Lastekunstikooli nime. Kooli tegevuse käimalükkajaks ja esimeseks direktoriks 1970-1980. aastal oli Peeter Somelar. Jõhvi kunstikooli juhib praegu Mati Rautso.

Jõhvi Mihkli kirikus on eksponeeritud ka Reet Kalduri koostatud näitus “Vana Jõhvi”, mis on pühendatud Jõhvi esmamainimise 780. aastapäevale.

Anne-Ly Reimaa, e-post annelyreimaa@gmail.com

Jõhvi Muuseumi Selts


Arhiiv