Jõhvi kesklinnas toimus XII Mihklilaat

  • 0

Jõhvi kesklinnas toimus XII Mihklilaat

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

3.10.2021

Laupäeval, 2. oktoobril toimus Jõhvi kesklinnas XII Mihklilaat, kus oli võimalik osta sügisesi põllumajandus- ja aiasaadusi, taimeistikuid, käsitöö- ja loodustooteid ning saada osa mitmekesisest kultuuriprogrammist.

Laadaprogrammi alustas Mihkli kiriku ees Jõhvi Big Band tervituskontserdiga. Keskpäeval musitseeris kirkus orelil Svetlana Kekiševa. Rahvalikku muusikat pakkusid kontserdipublikule Ervin Lember ja Hillar Vimberg Viru-Nigulast.

Kirikus olid avatud kaks näitust – Jõhvi Kunstikooli täiskasvanute kursuse graafikanäitus ja seltsi tegevust tutvustav foto- ja raamatunäitus. Laadalistel oli võimalus soetada lisaks laadakubale tasuta raamtuid Jõhvi Keskraamatukogu raamatutelgis.

Lastele pakkusid rõõmu Keksväljakule ülesseatud batuut ja karusell ning põnev ajalooretk Jõhvi ajaloost Reet Kalduri juhendamisel. Kindluskiriku muuseum oli kõigile huvilistele avatud tasuta. Keharammu ja täpset kätt oli võimalik proovida ammulaskmises.

Ehitushuvilistele pakkus nõu Maja Nagu Vaja projektimeeskond. Kohal oli ka Maanteeameti meeskond liiklusohutuse nõuete tutvustusprogrammiga.

Kohalike omavalitsuste valimisprogramme tutvustasid laadakülalistele kohalikud valimisliidud ja parteid.

Päikseline ja soe sügisilm tõi Jõhvi Mihklilaadale hinnanguliselt 3000 külalist.

Mihklilaatade korraldamise traditsioon Jõhvis ulatub 1920. aastatesse.  Traditsiooni taaselustas Jõhvi Muuseumi Selts 2010. aastal. Üritust toetasid Jõhvi Vallavalitsus, Jõhvi Muuseumi Selts, Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskus ning Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp.

Lisainfo:

Anne-Ly Reimaa, e-post annelyreimaa@gmail.com

Jõhvi Muuseumi Selts


Arhiiv