Jõhvi Mihkli kirikus avatakse mihklipäeval postkaardinäitus

  • 0

Jõhvi Mihkli kirikus avatakse mihklipäeval postkaardinäitus

peaingelmiikaelJõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

22.september 2016

Mihklipäeval, 29.septembril avatakse  Jõhvi Mihkli kirikus kell 17.00 Virumaa kultuuripärandi koguja Samuel Golombi näitus postkaartidest, kus on kujutatud kirikuid ja kirikutega seotud tegevusi.

Samuel Golombi kogus on üle 10 000 illustreeritud ümbriku ja postkaardi. Tema huvideks on  postiajalugu ning kirikud ja religioon laiemas kontekstis.

Postkaardinäitusel Jõhvi kirikus on eksponeeritud ligi 100 postkaarti. Golomb on valinud näitusele erinevatest riikidest saadud postkaardid: Venemaalt, Leedust, Soomest, Brasiiliast, Indoneesiast, Iisraelist, Saksamaalt, Ukrainast, Valgevenest. Need postkaardid on koguja saanud tänu aktiivsele kirjavahetuse, samuti ülemaailmselt  postkaartide saajate ja saatjate „Postcrossing“ ja venekeelsete postkaardi kogujate “Naši otkrõtki” võrgustikult.

Kiriku teemaga seotud postmarke, ümbrikuid ja postkaarte on Samuel Golomb mitmel korral tutvustanud ka Pereraadio saateis.

Näituse avamisele järgneb kell 18.00 Jõhvi Mihkli kirikus mihklipäevale pühendatud jumalateenistus.

Mihklipäev tähistab eesti rahvakalendris üleminekut suveajast talveajale. Sel päeval lõpetati viis kuud kestnud suviste tööde aeg ja peeti suurt pidu, et asuda taas tubasemate toimetuste kallale.

Kristluses on Miikael üks seitsmest peainglist. Eestis on Miikaelile pühendatud Keila, Juuru, Jõhvi, Kodavere, Kihelkonna, Räpina, Häädemeeste, Rõngu, Läänemaa Mihkli kihelkonna ja Tallinna Mihkli kirik. Hävinud on Narva Mihkli kirik. Rakvere Kolmainu kirikut nimetati varem samuti Mihkli kirikuks. Tallinnas asus ka tsistertslaste Miikaeli nunnaklooster.

Kontakt:

Astrid Niinepuu

Jõhvi Muuseumi Selts

Telefon:  5187590, e-post: astrid.niinepuu@mail.ee


Arhiiv