Jõhvi kindluskirikus toimub muuseumiöö

  • 0

Jõhvi kindluskirikus toimub muuseumiöö

Jõhvi muuseumi seltsi pressiteade

09.05.2017

 

Jõhvi kindluskirikus toimub muuseumiöö

 

Laupäeval, 20.mail kutsub Jõhvi Muuseumi Selts huvilisi Jõhvi kindluskiriku muuseumisse. Selle aasta muuseumiöö juhtlauseks on „Öös on mänge”.  Muuseum on avatud kell 16-22.

Kord aastas tähistatakse Eestis üle-Euroopalist muuseumiööd. Muuseumiööl toimuvad kõikides  Eesti muuseumides eriprogrammid:  eriekskursioonid mänguteemalised töötoad, kontserdid, etendused, mälumängud ja muud. Lisaks muuseumidele teevad oma uksed tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi tuletornid ja looduskeskused – üht või teistpidi kultuuri, teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid. Eelmisel aastal tehti muuseumiööl üle terve Eesti rohkem kui 106 000 muuseumikülastust.

Ka Jõhvi kindluskiriku muuseum pakub 20.mail alates pärastlõunast mitmekesist  kultuuriprogrammi.  Kell 16 avab Gerri Orgma Jõhvi Mihkli kirikus oma autorinukkude näituse. Lisaks on kirikuhoones Jõhvi Muuseumi Seltsilt veel teinegi näitus vanadest  II Maailmasõja eelsetest, nõukogudeaegsetest ja 1990.aastate alguse lauamängudest.

Õhtu külaliseks on rahvakultuuriteadlane Ene Lukka-Jegikjan Eesti Folkloorinõukogust, kes tutvustab nii noortele kui täiskasvanutele mänge läbi aegade.

Lastele korraldab Jõhvi lasteraamatukogu viktoriini ja aaretejahi, mis on koostatud keskaegse Madalmaade kunstniku Pieter Bruegheli maali “Laste mängud” põhjal.  Kontserdiga esinevad Ahtme Muusikakooli õpilased. Orelimuusika pooltundi pakub Svetlana Kekiševa. Muuseumiöö külalistel on võimalik külastada ka Jõhvi Mihkli kiriku torni.

Muuseumikülalisi teenindab Ida-Virumaa muuseumibuss. Üritust toetavad Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp ja Jõhvi Vallavalitsus.

Vaata ka Eesti Muuseumiühingu muuseumiöö klippi: https://vimeo.com/212253966 ja üle-Eestilise  muuseumiöö programmi  http://www.muuseumioo.ee/et

20.05.17 Jõhvi kindluskiriku muuseumiöö kava

16.00 – Gerri Orgma nukunäituse avamine Jõhvi Mihkli kirikus.

17.00 – loeng „Mängud läbi aegade“. Ene-Lukka Jegikjan,  Eesti Folkloorinõukogu

18.00 – lastele viktoriin ja aarete mäng. Võimalus külastada kirikutorni

19.00 –  Ahtme Kunstide Kooli õpilaste kontsert „Öös on mänge“

20.00 – orelimuusika pooltund

20.30 – võimalus külastada kirikutorni

NB! Sissepääs muuseumisse ja Jõhvi Mihkli kirikusse  kuni kell 22.00.

 

Jõhvi Muuseumi Selts

 

Lisainfo:

Astrid Niinepuu

Jõhvi Kindluskiriku muuseum

Tel: 5187590


Arhiiv