Ukraina fotonäitus „Sõda jätkub“

  • 0

Ukraina fotonäitus „Sõda jätkub“

Category : Uncategorized

Jõhvi Mihkli kirikus on Ukraina fotonäitus „Sõda jätkub“

Jõhvi muuseumi seltsi pressiteade 08.05.2017

Jõhvi Mihkli kirikus on 5. kuni 17.maini avatud KohtlaJärve ukraina kultuuriseltsi „Dva kolory“  näitus „Sõda jätkub“, mis on valminud Eesti Ukrainlaste Kongressi kaasabil ja koostöös Ukraina Tšerkassõ linna organisatsioonidega. Näitusel on Donbassis toimuvas sõjategevust osaleva vabatahtliku Vjatšeslav Malõi ja tema sõjakaaslaste poolt tehtud ligi 100 rindefotot, mis kajastavad Donbassis toimuvat sõjategevust ja selles osalejate argipäeva.

Fotonäitusel eksponeeritakse Ukraina rindemeestele saadetud laste joonistusi, samuti mälestuste puud, kuhu on kirjutatud 150 Tšerkassõ linnast pärit Ida-Ukrainas hukkunute nimed.

Sõda Donbassis on osa 2013.aasta aasta lõpul alanud Ukraina kriisist, mis algas  2014.aastal Euromaidani, Ukraina revolutsiooni ning Krimmi okupeerimise ja annekteerimise  järel.  Lisaks on kriis avaldanud mõju ka Euroopa Liidu-Venemaa ja NATO-Venemaa suhetele.

Sotši olümpiamängude lõpetamise järel alates veebruari lõpust 2014 algasid peamiselt suuremates ida- ja lõunapoolsetes Ukraina linnades Venemaa-meelsete meeleavaldajate ja Ukraina valitsuse vastaste rühmade väljaastumised.

Venemaa meediakanalid on kasutanud väljaastumiste kohta väljendit Vene kevad (Русская весна, Russkaja vesna). Rahvusvahelise Kriminaalkohtu hinnangul on tegemist Ukraina ja Venemaa Föderatsiooni vahelise rahvusvahelise relvakonfliktiga, mis algas hiljemalt 26. veebruaril 2014. aastal.

Jõhvi Muuseumi Selts

Lisainfo:
Vira Konyk
Eesti Ukrainlaste Kongressi esimees
e-post: vira.konyk@gmail.com

Astrid Niinepuu
Jõhvi Kindluskiriku muuseum
Tel: 5187590


Arhiiv