Jõhvi kesklinnas toimunud XI Mihklilaat tõi Alutagusemaa keskuse värvkirevasse sügisesse melu

  • 0

Jõhvi kesklinnas toimunud XI Mihklilaat tõi Alutagusemaa keskuse värvkirevasse sügisesse melu

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

3.oktoobril 2020

Laupäeval, 3.oktoobril toimunud Jõhvi mihklilaadal oli nii linnarahval kui külalistel võimalik osta põllumajandus- ja aiasaadusi, istikuid, käsitöö- ja loodustooteid. Samuti oli võimalik soetada tasuta raamtuid Jõhvi Keskraamatukogu raamatutelgis. Rammu ja täpset kätt oli võimalik proovida ammulaskmises. Ehitushuvilisi nõustas  Maja Nagu Vaja projektimeeskond ning proovida ja uudistada sai Valgamaalt kohale toodud Munasauna.

Laada külalistele esines meeleoluka avakontserdiga Jõhvi Muusikakooli Big Band. Orelil musitseeris  Svetlana Kekiševa ja toreda  pärastlõunase kontserdiga esines ansambel „Tartu Väntorel“.  Jõhvi Kunstikooli näitus kirikhoones tutvustas Jõhvit läbi noorte kunstnike pilgu. Kõikidele huvilistele oli avatud tasuta kindluskiriku muuseum.

Mihklilaatade korraldamise traditsioon Jõhvis ulatub 1920. aastatesse.  Traditsiooni taaselustas Jõhvi Muuseumi Selts 2010. aastal. Mihklilaata korraldab selts koostöös Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskusega.  

Üritust toetasid Jõhvi Vallavalitsus, Jõhvi Muuseumi Selts, Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskus ning Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp.

Lisainfo:

Anne-Ly Reimaa, e-post annelyreimaa@gmail.com

Jõhvi Muuseumi Selts


Arhiiv