Jõhvi Muuseumi Seltsi aastakoosolekul arutati uue aasta tegevusplaane

  • 0

Jõhvi Muuseumi Seltsi aastakoosolekul arutati uue aasta tegevusplaane

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

30. detsembril 2022

Jõhvi Muuseumi Selts tegi kokkuvõtteid 2022. aastast ja arutas aastaplaane 2023. aastaks. Möödunud aastast saab esile tuua 22. aprillil toimunud V Aleksander Tõnissoni konverentsi „Kaitsetahe“, 21. mail toimunud muuseumiööd. Menukas oli ka juulis toimunud 15. orelimuusika pooltundide festival, kus osales ligi 400 inimest ja 1. oktoobril toimunud XIII Jõhvi Mihklilaat. Selts tähistas ka muinsuskaitse päeva ning lastekaitsepäeva.

Selts korraldas ka seitse näitust Jõhvi Mihkli kirikus, sealhulgas eksponeeriti Rumeenia Suursaatkonna näitust kirikuruumides.

Selts avaldas kodulehel 12 pressiteadet kirikumuuseumi kodulehel. Jõhvi kindluskirikut külastas 2022. aastal  870 inimest. Selts soetas möödunud aastal ka kirikumuuseumi ruumidesse uued kõlarid audiogiidi teksti edastamiseks.

2023. aastal on kavas Jõhvi Kontserdimajas taas läbi viia Aleksander Tõnissoni ajalookonverents, samuti muuseumiöö, suvine orelimuusika festival ning mihklilaat.  2023. aastal tähistab Jõhvi 85. linnaõiguste aastapäeva. Jõhvi päev toimub 27. mail, mil toimub ka seminar. Külla võiks kutsuda ka Taubede suguvõsa.

Täiendav info:

Anne-Ly Reimaa

Jõhvi Muuseumi Seltsi juhatuse liige

Tel: 5223305


Arhiiv