Jõhvi muuseumi seltsi pressiteade

20.05.2017

Jõhvi kindluskirikus toimunud muuseumiööst võttis osa 505 inimest

Laupäeval, 20.mail toimus Jõhvi kindluskirikus muuseumiöö, mille tunnuslauseks oli „Öös on mänge”.  Muuseum oli avatud kell 16-22.

Ida-Virumaa muuseumibuss tõi Jõhvi Mihkli kirikusse huvilisi Aserist, Kiviõlist ja Kohtla-Järvelt. Muuseumiöö kultuuriprogrammi avalöögiks oli meeleolukas Jõhvi lasteraamatukogu töötaja  Gerri Orgma autorinukkude näitus. Lisaks said külastajad tutvuda Jõhvi Muuseumi Seltsi ja Iisaku muuseumi näitusega vanadest  lauamängudest.

Õhtu külaline, rahvakultuuriteadlane Ene Lukka-Jegikjan, rääkis mängude rollist ja tähtsusest inimeste elus ning tutvustas nii noortele kui täiskasvanutele mänge läbi aegade. Lõbusat ringmängu sai proovida ka kirikaias.

Lastele korraldas Jõhvi lasteraamatukogu  viktoriini, mis oli koostatud keskaegse Madalmaade kunstniku Pieter Bruegheli maali “Laste mängud” põhjal.  Lastele pakkus palju põnevust ka aaretejaht kirikaias. Maiustused olid igale osalejale vaevatasuks.

Mitmekülgse kontserdiga esinesid Ahtme Muusikakooli õpilased. Orelimuusika pooltundi Svetlana Kekiševa esituses andis muusemiööle toreda ja pühaliku meeleolu. Jätkuvalt populaarne oli Jõhvi Mihkli kiriku torni külastus.

Jõhvi kindluskirikus toimunud muuseumiööst sai osa 505 inimest. Jõhvi Muuseumi Selts tänab kõiki häid koostööpartnereid: Jõhvi lasteraamatukogu, Eesti Folkloorinõukogu, Jõhvi Mihkli kogudust, Ahtme Kunstide Kooli, Kultuurkapitali ja Jõhvi Vallavalitsust.

Jõhvi Muuseumi Selts

Lisainfo: