Jõhvi kesklinnas toimub 28. septembril XV Jõhvi Mihklilaat

Jõhvi kesklinnas toimub 28. septembril XV Jõhvi Mihklilaat

Category : Uncategorized

28.08.2024

Laupäeval, 28. septembril korraldab Jõhvi Muuseumi Selts Jõhvi kesklinnas –  Jõhvi Mihkli kiriku juures, Rakvere tänaval ja Jõhvika promenaadil – XV Jõhvi Mihklilaata, kus nii linnarahval kui laadakülalistel on võimalik osta põllumajandus- ja aiasaadusi, istikuid, käsitöö- ja loodustooteid, nautida mõnusat laadatoitu ja mitmekesist kultuuriprogrammi.

Laat algab kell 10 tervituskõnede ja Jõhvi Big Bandi meeleoluka kontserdiga Jõhvi Mihkli kiriku kirikaias. Kell 11 musitseerib kirkus orelil Svetlana Verenitš ja kell 14 esineb kirikus Maarja-Liis Ilus koos Jakko Maltisega, kes saadab lauljat saadab klaveril. Maarja-Liis Ilusa kontserdipileteid saab soetada kohapeal. Avatud on Jõhvi Kindluskiriku Muuseum.

Lisaks traditsioonilisele käsitöö ja aiasaadustele pakutakse Jõhvi Keskraamatukogu poolt laadalisetele ka võimalust soetada väärt lugemisvara loetud raamatute näol ja külastada kirjandustelki, kus tutvustatakse Madis Tuuderi 2024. aastal ilmunud raamatut “Narva-Jõesuu teejuht”. Keskpäeval, kell 12-13 viivad Jõhvi Muuseumi Selts ja Jõhvi Keskraamatukogu kirikaias lastele sügiskaartide meisterdamise töötoa ja kell 13-14 muinsuskaitsepäevadele pühendatud mängulise ajalooretke “Muistsed kauba- ja rännuteed”. Lisaks saab Jõhvi kiriku vallikraavis proovida kätt ammulaskmisega.

Mihklilaatade korraldamise traditsioon Jõhvis ulatub 1920. aastatesse. Traditsiooni taaselustas Jõhvi Muuseumi Selts 2010. aastal.

Üritust toetavad Jõhvi Vallavalitsus, Jõhvi Muuseumi Selts ja Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp.

Täiendav teave

Anne-Ly Reimaa, e-post annelyreimaa@gmail.com