Maikuus kaks põnevat näitust Jõhvi Mihkli kirikus

  • 0

Maikuus kaks põnevat näitust Jõhvi Mihkli kirikus

Category : Uncategorized

Eestis on merekultuuriaasta ning selle raames pakub Jõhvi Muuseumi Selts Jõhvi Mihkli kiriku hoones kahte põnevat näitust: Samuel Golombi näitust teemal „Meri ja filateelia“ ning Gerri Orgma autorinukkude näitust.

Samuel Golumbi näituse eesmärk on näidata filateelia kui harrastuse mitmekülgsust. Näitusel eksponeeritakse erinevad postiväljaandeid  alates postmargist kuni esimese päeva ümbrikuteni, samuti merega, laevadega ja merelinnadega seotud postkaarte ja markeeritud ümbrikuid. Näitus jutustab maade avastamisest, kuulsatest kaptenitest ja admiralidest, tuletornidest, Läänemere turismist ja parvlaevadest, mis töötavad Tallinn-Helsingi või Tallinn-Stockholm liinidel. Eestis on kokku 42 tuletorni, millest tänaseks on 21 juba jäädvustatud postmarkidel.

Jõhvi Keskraamatukogus töötav Gerri Orgma tegutseb Kohtla-Järve Kultuurikeskuses Autorinuku stuudios.  Näitusel on eksponeeritud 15 nukku. Nende tegemist alustas autor 4 aastat tagasi. Praktiliseks ja väärtuslikuks oskuseks  nukkude loomisel on autori kogemus Jõhvi Kunstikoolist ja hilisemast õmblemiskursusest, lisaks rohke huvi nn “praktilise käsitöö”, milleks on kudumine, heegeldamine, õmblemine ja tikkimine, vastu. Ideid nukkude loomiseks ammutab Gerri Orgma kirjandusest.

 

Nukunäitus jääb avatuks mai- ja filateelianäitus juunikuu lõpuni.

Jõhvi Muuseumi Selts

Lisainfo:
Astrid Niinepuu
Jõhvi Kindluskiriku muuseum
Tel: 5187590


Arhiiv