Laupäeval, 28.septembril toimub X Jõhvi Mihklilaat

  • 0

Laupäeval, 28.septembril toimub X Jõhvi Mihklilaat

Category : Uncategorized

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

25.september 2019

Laupäeval, 28.septembril toimub Jõhvi kesklinnas, Mihkli kiriku pargis ja Rakvere tänaval X Jõhvi Mihklilaat, kus nii linnarahval kui külalistel on võimalik osta põllumajandus- ja aiasaadusi, istikuid, käsitöö- ja loodustooteid. Jõhvi Keskväljakul on asunud laada- ja turupaik läbi sajandite ning maakonnakeskuse Jõhvi laatade traditsioon ulatub enam kui 190 aasta tagusesse aega.

Selle aasta mihklilaat on pühendatud Jõhvile ja jõhvilastele ning kannab motot „Jõhvikas & jõhvikas“. Lisaks laadamelule pakub päev ka rikkalikku kultuuriprogrammi.

Laada külalistele esineb kell 10 avatervituseks Jõhvi Muusikakooli Big Band. Kell 11 toimub Jõhvi Mihkli kirikus orelimuusika pooltund, kus musitseerib Svetlana Kekiševa. Seejärel, kell 12 esinevad kirikus Jõhvi kultuuri- ja huvikeskuse laululapsed Kesti Pärnametsa juhendamisel. Pärastlõunal kell 14 toimub kirikus endiste jõhvilaste Henn Rebase ja Tõnu Raadiku kontsert „Romantilised hetked laulude, viiuli ja akordioniga“. Samas on võimalik tutvuda Jõhvi Muuseumi Seltsi ja Jõhvi kunstikooli näitustega teemal „Jõhvikas“. Tasuta on avatud Kindluskiriku muuseum. Rammu ja täpset kätt saavad laadalised proovida ka ammulaskmises. Maanteeamet pakub  lisaks liiklusohutusalast teavitust pöörleva autoga, et rääkida turvavöö kasutamise tähtsusest liikluses.

Mihklilaata korraldab Jõhvi Muuseumi Selts. Selts on asutatud 2000.a. eesmärgiga arendada Jõhvi Mihkli kirikus asuvat kindluskiriku muuseumi ning olla tegev turisminduses ja Jõhvi kihelkonna ajaloo uurimises ja tutvustamises. Mihklilaatade traditsiooni Jõhvis taaselustas Jõhvi Muuseumi Selts 2010. aastal. 2019. aastal möödub 194 aastat esimese kirjalikult mainitud laada korraldamisest Jõhvis 1825.aastal.

Üritust toetavad Jõhvi Vallavalitsus ning Jõhvi Muuseumi Selts ja Kultuurkapital.

Kontakt:

Anne Uttendorf

Telefon:  51 57 496 e-post: anne.uttendorf@gmail.com

Astrid Niinepuu

Telefon:  5187590, e-post: astrid.niinepuu@mail.ee

Jõhvi Muuseumi Selts


Arhiiv