Juulikuiseid Jõhvi Mihkli kiriku XVI orelimuusika pooltunde külastas enam kui pooltuhat inimest

  • 0

Juulikuiseid Jõhvi Mihkli kiriku XVI orelimuusika pooltunde külastas enam kui pooltuhat inimest

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

28. juuli 2023

Kolmel õhtul – 13., 29., ja 27. juulil toimusid Jõhvi Mihkli kirikus minifestivali „XVI orelimuusika pooltunnid“ kontserdid, mille korraldajaks oli koostöös Jõhvi Muuseumi Seltsi ja Jõhvi Mihkli kogudusega Lasnamäe muusikakooli direktor Erika Jefimova.

Orelimuusika pooltunnid on kujunenud oodatud suviseks  kultuurisündmuseks Jõhvis. 13. juuli kontserdil oli võimalus kuulata Piret Aidulod orelil kammermuusikut ning koorijuhti, Eesti Rahvusmeeskoori lauljat ja EELK Usuteaduse instituudi õppejõudu Ott Indermittet. Kontserdikavas olid J. S. Bachi, inglise helilooja ja organist H Purcelli, R. Tobiase, A. Pärti teosed.

20. juuli kontserdil esinesid Samuel Jalakas trompetil ja Aaro Tetsmann orelil. Kavas olid lisaks väga tuntud muusikateoste kõrval ka eesti heliloojate Kaljo Raidi, Pärt Uusbergi, Peeter Vähi ja Edgar Arro teosed, samuti kuulata organist Aaro Tetsmannile musitseerimist Jõhvi Mihkli kirikusse 1958. aastal ehitatud kuulsate eesti orelimeistrite Kriisade orelil.

Viimane, 27. juuli kontserdil oli Jõhvi Mihkli kirikus ja Iisaku kirikus võimalik kuulata Eestimaa silmapaistvamaid interpreete, kelleks olid Ulla Krigul ja Ida-Virumaa juurtega Virgo Veldi. Kavas olin Tõnu Kõrvits, René Eespere, Galina Grigorjeva, Peeter Süda ja Franz Schuberti teosed. Esmakordselt toimus festivalikontsert 27. juulil ka Iisaku kirikus.

Jõhvi Mihkli kiriku XVI orelimuusika pooltundide toimumist toetasid Eesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp, Jõhvi Muuseumi Selts ja Jõhvi Vallavalitsus. Kontserte külastas 502 inimest. Kõik kontserdid olid tasuta.

Kontakt:

Anne-Ly Reimaa

Jõhvi Muuseumi Selts

E-post: annelyreimaa@gmail.com


Arhiiv