Jõhvi Muuseumi Selts osaleb 27. mail Jõhvi Päeval

  • 0

Jõhvi Muuseumi Selts osaleb 27. mail Jõhvi Päeval

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

24. mail 2023.a.

Jõhvi Muuseumi Selts osaleb laupäeval, 27. mail toimuva Jõhvi Päeva hommikuses programmis. Jõhvi Mihkli kirikaias saab kell 10 hommikul kuulata ettekannet Vallo Reimaalt, kes räägib Alutaguse mõisnikest ja nende osalusest Euroopa poliitikamaastikul. Kell 11.00 esineb Jõhvi Mihkli kirikus Soome meeskoor Metsot, kelle osalust Jõhvi päeval aitas vahendada Soome Instituudi direktor Hannele Valkeeniemi.  

Kesk-Soome Meeskoor “Metsot” on tegutsenud juba 13 aastat. 2002. aastal ühinesid Äänekoski ja Suolahti linnade meeskoorid üheks kooriks. Kooris laulab 30 meest. Tänapäeval harjutab koor “Metsot” esmaspäeviti Suolahtis. Enamik lauljatest elab Äänekoskis või Suolahtis, aga on ka neid, kes elavad kaugemal, näiteks Laukaa ja Konnevesi valdades, Sumiaineni alevikus ja Jyväskylä linnas.

“Metsot” korraldab kontserte kodukandis paar korda aastas, kevadel ja enne jõulupühi. Peale kontserte on ka aeg-ajalt väiksemaid esinemisi mujal. Koori laulukava koosneb soome rahvalauludest, isamaalistest lauludest kui ka kergemast muusikarepertuaarist. Alates 2018. aastast on koori dirigendiks on proua Merja Kopare-Närhi. Meeskoor esineb Jõhvis esmakordselt.

Koor osaleb ka Jõhvi linna keskpäevases pidulikus rongkäigus ning Jõhvi Päeva avamisel Jõhvi Kontserdimaja esisel Muusikaväljakul.

Lisainfo: 
Reet Kaldur 
Telefon:  5187590, e-post: reet.kaldur@mail.ee


Arhiiv