Jõhvi Mihkli kirikus toimuvad juulis X orelimuusika pooltunnid.

  • 0

Jõhvi Mihkli kirikus toimuvad juulis X orelimuusika pooltunnid.

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

8.juulil 2017

 

Jõhvi Mihkli kirikus toimuvad juulis X orelimuusika pooltunnid.

Jõhvi Mihkli kirkus toimuvad kolmel neljapäeva õhtul –  13., 20., 27.juulil algusega kell 18.00 orelimuusika pooltunnid. Üritustesarja 10.aastapäeva puhul pakuvad kontserdid nii traditsioonilist orelimuusikat kui ka kõrgetasemelist laulukunsti.

13.juulil esineb kirikus orelil Tartu Pauluse koguduse peaorganist Anna Humal ja bariton Atlan Karp. Atlan Karp on õppinud laulmist G, Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Eesti Muusikaakademias ja Soomes Sibeliuse akadeemias.  Ta on täiendanud end Peterburi Maria teatris ja osalenud G. Janowitzi, T. Krause, L. Gergijeva, D. Hvorostovsky, J. Obrastsova, A. Amaretto, H. Hagegårdi meistrikursustel. Alates aastast 2007 töötas ta Vanemuise teatri ooperisolistina, praegu vabakutselise artistina.

20.juulil esineb orelil Viljandi Pauluse ja Jaani kiriku organist Tuuliki Jürjo ning laulavad sopran Tatjana Dobrõševa ning bariton Mattias Aabmets.

27.juulil esinevad orelil  Keila muusikakooli õpilane, rahvusvaheliste konkursside laureaat Erik Rajamäe ja laste pärimusmuusika ansambel Tuuleviiul pärimusmuusiku ja viiuliõpetaja Kristi Alase juhendamisel.  Ansamblis Tuuleviiul mängivad lapsed vanuses 3-19 aastat nii Vanalinna Muusikakoolist kui ka Lasnamäe Muusikakoolist.  Kristi Alas pälvis 2014.a aastal Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi aasta muusiku tiitli.

Orelimuusika pooltunde korraldab Jõhvi Muuseumi Selts. Jõhvi Mihkli kiriku X orelimuusika pooltunde toetavad Kultuurkapital ja Kohaliku omaalgatatuse programm.

Kontserdid on tasuta.

 

Kontakt:

Astrid Niinepuu

Jõhvi Muuseumi Selts

Telefon:  5187590, e-post: astrid.niinepuu@mail.ee


Arhiiv