Jõhvi kesklinnas toimus XIII Mihklilaat

  • 0

Jõhvi kesklinnas toimus XIII Mihklilaat

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

02.10.2022

Laupäeval, 1. oktoobril toimus Jõhvi kesklinnas XIII Jõhvi Mihklilaat, kus nii linnarahval kui külalistel oli võimalik osta põllumajandus- ja aiasaadusi, istikuid, käsitöö- ja loodustooteid ning rõõmustada meelt mitmekesise kontsertprogrammiga. Päikseline sügispäev meelitas tänavatele rohkelt linnakülalisi ja ka müüjaid üle Eestimaa.

Laat algas kell 10 Jõhvi Muusikakooli Big Bandi meeleolukakontserdiga. Kell 11 musitseeris kirkus orelil Svetlana Kekiševa ja kell 14 esines Jõhvi Mihkli kirikus pärimusmuusik Mari Kalkun, kelle meloodiad ja ruumilised helimaastikud on inspireeritud eesti luulest, loodusest ja iidsest regilaulust. Tore oli tõdeda, et kontserdil kõlas ka Jõhvi kihelkonna regilaulu interpretatsioon. Avatud oli kindluskiriku muuseum. Laadal toimusid mitmed huvitegevused lastele ning sügisene teematund Jõhvi keskraamatukogus.

Kirikus oli avatud Jõhvi Kunstikooli näitus “Sügis” ja Jõhvi Mihkli koguduse õpetaja Jaak Variku (1882-1941) 140. sünniaastapäevale pühendatud näitus. J. Varik oli  Jõhvi Mihkli koguduse õpetaja aastail 1922–1941 ja Narva-Alutaguse praost aastail 1923–1941.

Mihklilaatade korraldamise traditsioon Jõhvis ulatub 1920. aastatesse. Traditsiooni taaselustas Jõhvi Muuseumi Selts 2010. aastal.

Jõhvi kindluskiriku muuseum avati kiriku keldriruumides seltsi initsiatiivil 2002.aastal EAS-i toel.

Üritust toetasid Jõhvi Vallavalitsus, Jõhvi Muuseumi Selts ja Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp.

Täiendav teave:

Anne-Ly Reimaa, e-post annelyreimaa@gmail.com

Jõhvi Muuseumi Selts


Arhiiv