Monthly Archives: mai 2016

  • 0

Maikuus kaks põnevat näitust Jõhvi Mihkli kirikus

Category : Uncategorized

Eestis on merekultuuriaasta ning selle raames pakub Jõhvi Muuseumi Selts Jõhvi Mihkli kiriku hoones kahte põnevat näitust: Samuel Golombi näitust teemal „Meri ja filateelia“ ning Gerri Orgma autorinukkude näitust.

Samuel Golumbi näituse eesmärk on näidata filateelia kui harrastuse mitmekülgsust. Näitusel eksponeeritakse erinevad postiväljaandeid  alates postmargist kuni esimese päeva ümbrikuteni, samuti merega, laevadega ja merelinnadega seotud postkaarte ja markeeritud ümbrikuid. Näitus jutustab maade avastamisest, kuulsatest kaptenitest ja admiralidest, tuletornidest, Läänemere turismist ja parvlaevadest, mis töötavad Tallinn-Helsingi või Tallinn-Stockholm liinidel. Eestis on kokku 42 tuletorni, millest tänaseks on 21 juba jäädvustatud postmarkidel.

Jõhvi Keskraamatukogus töötav Gerri Orgma tegutseb Kohtla-Järve Kultuurikeskuses Autorinuku stuudios.  Näitusel on eksponeeritud 15 nukku. Nende tegemist alustas autor 4 aastat tagasi. Praktiliseks ja väärtuslikuks oskuseks  nukkude loomisel on autori kogemus Jõhvi Kunstikoolist ja hilisemast õmblemiskursusest, lisaks rohke huvi nn “praktilise käsitöö”, milleks on kudumine, heegeldamine, õmblemine ja tikkimine, vastu. Ideid nukkude loomiseks ammutab Gerri Orgma kirjandusest.

 

Nukunäitus jääb avatuks mai- ja filateelianäitus juunikuu lõpuni.

Jõhvi Muuseumi Selts

Lisainfo:
Astrid Niinepuu
Jõhvi Kindluskiriku muuseum
Tel: 5187590


  • 0

Jõhvi Kindluskiriku muuseumiöö 2016

Category : Uncategorized

Külalised_muuseumis_JohviJõhvi muuseumiöö möödus meeleolukalt, külastajaid oli kuni viimaste muuseumiöö minutiteni. Seekordne muuseumiöö kava algas tavalisest varem, kell 16, sest nii jõudis kaheks tunniks meieni Ida-Virumaa muuseumibuss. Lastele pakkus põnevust aaretemäng ja viktoriin, mis sel aastal oli mereteemaline: näiteks ka teate vastust küsimusele, milline neist ei ole eluskala – räim, kilu, silk? Või kui palju maksis vakk soola laulus heeringast?

Gerri Orgma nukunäituse tegelased olid värvikad osalised meie muuseumiöö üritustel. Samuel Golumbi filateelianäitus ootab jätkuvalt huvilisi.  Ahtme ja Kohtla-Järve kunstide kooli õpilaste muusikalised etteasted kõlasid imeliselt iidse kiriku võlvide all. Põnev oli Bruno Uustali loeng Toila kultuurielust – meri ja merendus on toonud kunagisse kalurikülla nii suvitajaid kui erinevaid kultuuritegelasi.

Fotod Jõhvi muuseumiööst 2016


  • 0

Muuseumiöö 14. mail!

Category : Uncategorized

PrintPressiteadePrint
14. mai 2015 Muuseumiöö lööb üle Eesti laineid rohkem kui 185 muuseumis ja mäluasutuses

Laupäeval, 14. mail toimub järjekorras kaheksas üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja “Öös on laineid”. Tänavu võtab muuseumiööst osa rekordiliselt palju ehk üle 185 muuseumi, lisaks muuseumidele teevad oma uksed viieks tunniks tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi tuletornid ja looduskeskused – üht või teistpidi kultuuri, teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid. Eelmisel aastal võttis muuseumiööst osa rohkem kui 110 000 inimest, mis oli kõigi aegade muuseumiöö publikurekord.

Muuseumiöö programmiga on sel korral liitunud eriti palju uusi põnevaid paiku. Muusikasõpradele on hõrguks üllatuseks võimalus saada osa ekskursioonidest Laulasmaal asuva Arvo Pärdi Keskuse arhiivisügavustesse ning õhtusest kontserdiprogrammist. Tartus pääseb tuumavarjendisse ning Tartus avab uksed ka Peipsi äärest ajutiselt linna kolinud Voronja galerii. Jääaja Keskus Äksis korraldab öiseid parvereise Saadjärvel ning Narvas pääseb vaatama Viktoria bastioni kasematte. Eriti suure haardega programmi pakuvad välja Hiiumaa muuseumid, kus on kokku pandud tervelt 18 punktist koosnev suur muuseumiöö-tuur. Ja publiku jaoks on end valmis pannud ka kõik Eesti kõige suuremad muuseumid – Tallinna ja Tartu muuseumide programmid tõmbavad muuseumiööl ligi kümneid tuhandeid inimesi.

Muuseumiöö ühe koordinaatori Külli Lupkini sõnul on aasta suurima Eesti muuseume ühendava ettevõtmise teema sel korral inspireeritud merekultuuri-aastast: “Isegi merest kaugemate paikade muuseumiöö-programmides on kuulda kajakakisa ning tunda meretuult, ent juttu tuleb ka muust kui vapratest meremeestest ja kaugetest laevareisidest: teema pakub väga erinevaid tõlgendusvõimalusi. Muuseumid kutsuvad sel ööl küsima, kuidas lained üldse tekivad. Kuidas lained laevu, ideid ja valgust edasi kannavad? Kuidas tekivad kuumalained ja millal hakkasid spordisõbrad staadionitel laineid tekitama?”

Programmis osalevad muuseumid ja teised organisatsioonid avavad muuseumiööl oma uksed kell 18-23 ning sel ajal on sissepääs tasuta. Kõige parema ülevaate sellest, mis igas programmis osalevas muuseumis täpselt toimub, leiab muuseumiöö kodulehelt http://programm.muuseumioo.ee.

Muuseumiööd tähistatakse alati rahvusvahelisele muuseumipäevale, 18. maile lähimal laupäeval. Muuseumiööd korraldavad igal aastal Eesti muuseumid koos Eesti Muuseumiühinguga. Esimesel korral oli muuseumiöö juhtlauseks “Öös on asju”, 2010. aastal “Öös on lugusid”, 2011. aastal “Öös on aardeid”, 2012. aastal “Öös on kino”, 2013. aastal “Öös on inimesi”, 2014. aastal “Öös on tähti” ja 2015. aastal “Öös on muusikat”. Täpsemat infot muuseumiöö kohta saab veebilehelt www.muuseumioo.ee ja Facebookist https://www.facebook.com/Muuseumioo.

 

Lisainfo:
Triin Männik
Muuseumiöö kommunikatsioonijuht
Tel 56201104
E-post: triin@pluk.ee


Arhiiv