20. juulist kuni 1. augustini on Jõhvis rändnäitus “TÄHELEPANU! 1991! START!” ja toimub ajaloofestival

  • 0

20. juulist kuni 1. augustini on Jõhvis rändnäitus “TÄHELEPANU! 1991! START!” ja toimub ajaloofestival

Jõhvi Muuseumi Seltsi pressiteade

8. juulil 2021. a

Jõhvi kontserdimaja kõrval asuvale muusikaväljakule saabub 19. juulil merekonteineris kaheksa Eesti muuseumi ühisnäitus “Tähelepanu! 1991! Start!”, mis on avatud kuni 1. augustini. 22. juulil toimub muusikaväljakul Jõhvi Muuseumi Seltsi ning Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse 1990. aastatele pühendatud ajaloofestival, mis on pühendatud Jõhvi Taastava Kogu tegevusele ja Jõhvi linna ajaloole aastatel 1990-1994.  

Näitus ja ajaloofestival keskenduvad Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäevale. Kolmkümmend aastat tagasi ei teatud veel, kas ja kui siis milliseid raskusi tuleb uues ja uuenevas ühiskonnas hakkamasaamiseks ületada. Teisalt oli see suurte lootuste aeg – igaühel oli oma unistuste Eesti Vabariik ehk kõik ootasid iseseisvusest oma ideaalriigi sündi.  

Näituse kuraatorit Anne-Ly Reimaa sõnul on sportlik pealkiri näitusele on tulnud sellest, et Eesti Vabariigi taasloomisel 1991. aastal läks näitlikult tohutuks sprindiks – äkitselt olid kõik teed valla, samas tuli lahendused igaühel endal leida.

Rändnäitus läbib oma teel Tallinna, Rakvere, Jõhvi, Narva, Tartu, Valga, Pärnu ja Kuressaare. Igas kohas toimub ühepäevane ajaloofestival. Merekonteinerisse paigutatud näitus sisaldab ka Jõhvi inimeste panust. Jõhvi näituse teksti koostas Vallo Reimaa, näitusel saab kuulata intervjuusid Vallo Reimaa ja Mait Seppaga.

Näitus on tasuta ning ootab Jõhvis külastajaid ajavahemikus 20. juuli – 1. august iga päev kell 10-20. Narvas eksponeeritakse näitust 2. augustist 29. augustini.

Projektis osalevad: SA Eesti Ajaloomuuseum, Saaremaa Muuseum, SA Virumaa Muuseumid, Tartu Linnamuuseum, Valga Muuseum, Narva Muuseum, Pärnu Muuseum ja Jõhvi Muuseumi Selts. 

Näitus  valmis Kultuuriministeeriumi Muuseumide kiirendi toetusel. 

Näituse kuraatorid: Krista Sarv, Mari-Leen Tammela (Eesti Ajaloomuuseum); Marju Rebane (Valga Muuseum); Priit Kivi, Piret Hiie-Kivi (Saaremaa Muuseum); Svetlana Andreeva, Andrei Murd (Narva Muuseum); Uno Trumm (Virumaa Muuseumid); Martin Jaigma (Tartu Linnaajaloo Muuseumid); Anne-Ly Reimaa, Anne Uttendorf (Jõhvi Muuseumi Selts); Maarja Padari-Kallit, Piret Pedanik (Pärnu Muuseum)

Videointervjuud: Jaak Kilmi, Andres Keil, operaator Joosep Matjus

Arhiivikaadrid: Jaak Kilmi, Mariann Jüriorg, täname: ERR, Filmiarhiiv

Sisearhitektuurilahendus ja graafiline disain: MOTOR

Sisearhitektuurilahendus: Kadri Kaldam (KOKO arhitektid)

Graafiline disain: Gertu Kallas

Projektijuhtimine: Helen Küppas

Näituse ehitus: Virko Vähi, OÜ Riksen

Eesti keele toimetamine: Hille Saluäär

Tõlge: Luisa Tõlkebüroo OÜ

Projektimeeskond: Laura Kipper, Kärt Kelder, Helene Tedre

Täpsem info:

Anne-Ly Reimaa

Jõhvi Muuseumi Selts

e-post: annelyreimaa@gmail.com

 


Arhiiv